Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zmiany w organizacji ruchu na Wildzie

01.04.2022

szyna tramwajowaMiejski Inżynier Ruchu informuje, że w związku z remontem fragmentów torowiska tramwajowego w ciągu ulicy 28 Czerwca 1956 r., od 4 kwietnia br. wprowadzone zostanie zwężenie połówkowe jezdni i ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pamiątkową do skrzyżowania z ulicą Wybickiego.

Korzystając z tego, że torowisko na tym odcinku ul. 28 Czerwca 1956 roku pozostaje zamknięte dla ruchu tramwajów, w ramach prowadzenia prac utrzymaniowych służby MPK Poznań wymieniać będą zużyte fragmenty szyn.

W związku z remontem wprowadzone zostanie zwężenie połówkowe jezdni i ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania z ul. Pamiątkową do skrzyżowania z ul. Wybickiego. Utrzymany zostanie dwukierunkowy ruch autobusów komunikacji miejskiej (będzie się odbywał przy wsparciu służb Nadzoru Ruchu MPK Poznań). Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h. Utrzymane zostaną wloty ulic poprzecznych na remontowanym odcinku oraz ich wyloty w kierunku centrum. Objazd dla zamkniętego kierunku jazdy od strony centrum wyznaczono ulicami: Krzyżową, Dolna Wilda i Hetmańską – informuje Miejski Inżynier Ruchu.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...