Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej (25 i 26 listopada)

22.11.2022

W piątek i sobotę (25 i 26 listopada 2022 roku) w godzinach od 8.00 do 13.00 na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 odbędzie się ostatnia w tym roku otwarta akcja poboru krwi.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i mogą podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew – zachęcają organizatorzy zbiórki krwi, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.

W dniach 25 i 26 listopada na terenie zajezdni MPK Poznań przy ul. Głogowskiej stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jego załoga będzie czekać na krwiodawców w godzinach od 8.00 do 13.00. W trakcie zbiórki osoby, które mają od 18 do 45 lat, będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

Zgłaszając się do oddania krwi należy pamiętać o maseczce (obowiązek noszenia maseczek ochronnych w podmiotach leczniczych, także – jak podaje RCKiK – w krwiobusach, został przedłużony do 31 grudnia br.).


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...