Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej 131/133

02.08.2023

W poniedziałek (7 sierpnia br.) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 odbędzie się kolejna, otwarta zbiórka krwi. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 13.00.

Zbiórkę krwi organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań. Każdy, kto zechce przekazać ten najcenniejszy dar, krew, będzie mile widziany.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą i mogą podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew. W trakcie zbiórki, osoby, które mają od 18 do 45 lat, będą mogły również zapisać się do Banku Dawców Szpiku – informuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.

– Sezon letni oraz towarzyszące mu wyjazdy urlopowe – spowodowały zmniejszone stany magazynowe krwi i jej składników. Natomiast zapotrzebowanie składane przez szpitale na krew i jej składniki utrzymuje się na wysokim poziomie. Pamiętajmy, że krwi nie można kupić ani wyprodukować, może ją ofiarować wyłącznie człowiek – przypomina Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań powstał w 1971 roku. Jego podstawowym celem jest pozyskiwanie krwi i nowych krwiodawców oraz działalność charytatywna.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...