Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zatrudnimy kierowców. MPK Poznań poszukuje osób posiadających uprawnienia do prowadzenia autobusów oraz chcących wziąć udział w kursie na prawo jazdy kat. D

16.09.2022

MPK Poznań, jak wiele firm z branży transportowej, boryka się z problemami kadrowymi. Obecnie poszukiwani są przede wszystkim kierowcy: zarówno ci, którzy już posiadają prawo jazdy kat. D i świadectwo kwalifikacji, jak też osoby, które uprawnień do kierowania autobusem nie mają, ale chciałyby je zdobyć i podjąć pracę w miejskiej spółce. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy, a w sobotę (17 września) zapraszamy na stoisko informacyjne, które powstanie na rondzie Kaponiera!

Pakiet socjalny wspierający aktywność i wypoczynek pracowników – dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i kolonii dla dzieci, karnetów sportowych oraz biletów do kina i teatru. Możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do szkoleń i dofinansowanie kursów i studiów. Karta multisport, świąteczne paczki dla dzieci, a także możliwość zakupu biletu specjalnego na komunikację miejską organizowaną przez ZTM w Poznaniu (za 12 zł na rok – nie tylko dla kierowców i motorniczych, ale także członków ich rodzin). Między innymi na takie korzyści mogą liczyć osoby prowadzące pojazdy w MPK Poznań. Kierowcy otrzymują na początek 4760 zł brutto (w tym premia) miesięcznie, a wynagrodzenie rośnie wraz ze stażem. Dodatkowo płatna jest praca w porze nocnej oraz w godzinach nadliczbowych.

Jesteś zainteresowany pracą w MPK Poznań?  Aplikuj!

Głównym obowiązkiem na stanowisku kierowcy jest bezpieczny przewóz pasażerów po wyznaczonych trasach. Zadaniem prowadzących pojazdy jest również zgłaszanie zauważonych w trakcie jazdy usterek i uszkodzeń pojazdów oraz informowanie pracowników nadzoru ruchu o wystąpieniu utrudnień na trasie, a także obsługa klienta (udzielanie pomocy potrzebującym tego pasażerom).

Od kandydatów oczekujemy wykształcenia co najmniej zawodowego, niekaralności, dyspozycyjności, sumienności, odporności na stres, umiejętności komunikowania się i wysokiej kultury osobistej.

Masz prawo jazdy kat. D i świadectwo kwalifikacji? Praca czeka na Ciebie!

MPK Poznań od zaraz jest w stanie zatrudnić ponad 100 kierowców, posiadających już prawo jazdy kategorii D i świadectwo kwalifikacji. Osoby, chcące pracować w Spółce mogą zdecydować się na pełen etat, ale mogą również wybrać inną, dogodną dla nich, formę zatrudnienia: pracę w niepełnym wymiarze godzin, pracę weekendową bądź umowę-zlecenie.

Przed podjęciem pracy konieczne jest przyswojenie sobie przebiegu tras autobusowych (wskazanych na etapie rekrutacji).

Chcesz zostać kierowcą? Zapisz się na kurs w MPK Poznań!

MPK Poznań organizuje także kursy dla tych osób, które chciałyby zatrudnić się na stanowisku kierowcy autobusu, ale wymaganych uprawnień nie mają. Najbliższy kurs na prawo jazdy kat. D rozpocznie się w połowie października, a kolejny – na przełomie roku 2022/2023 (kurs jest bezpłatny dla tych osób, które – po zdaniu egzaminu – przez trzy lata będą pracować w Spółce).

Poza chęcią podjęcia pracy na stanowisku kierowcy w MPK Poznań, od kandydatów oczekujemy ukończonych 21 lat, minimum zawodowego wykształcenia i posiadania prawa jazdy kat. B – pozostałe wymagania są takie same, jak w przypadku wykwalifikowanego już kierowcy.

Przyjdź. Zapytaj

Jeśli rozważasz pracę w MPK Poznań, ale nie jesteś zdecydowany – zapraszamy jutro (sobota, 17 września br.) na stoisko informacyjne! Powstanie ono na rondzie Kaponiera (poziom -1, od strony ul. Święty Marcin) – czynne będzie w godzinach od 11.00 do 16.00 (w tym samym czasie odbywać się będzie organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności gra miejska „Mobiliada” ).

Na stoisku będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, poznać procedurę rekrutacyjną, zapoznać się z wymaganiami na poszczególne stanowiska, a także porozmawiać z kierowcą i motorniczym o realiach pracy. Zapraszamy!

Dołącz do nas!

MPK Poznań poszukuje również motorniczych (organizowany jest także kurs na pozwolenie do kierowania tramwajem), ślusarzy, elektromechaników, elektromonterów. Z pełną informacją na temat aktualnych wolnych stanowisk można zapoznać się w zakładce Kariera.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy i składania aplikacji!


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...