Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zapraszamy na Maltankę. W weekend będzie kursował „ryjek”!

08.07.2022

ryjek na stacji zwierzyniec„Ryjek”, czyli wagon motorowy MBxc1-41 w najbliższy weekend ponownie pojawi się na trasie Maltanki. W soboty i niedziele kolejka kursuje co pół godziny od 10.00 do 18.30 – „ryjek” będzie odjeżdżał o pełnych godzinach ze stacji Maltanka i 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec. Zapraszamy!

„Ryjek” jest najstarszym, zachowanym w Polsce wagonem z napędem spalinowym. Został wyprodukowany w 1932 roku w warszawskiej fabryce Lilpop, Rau & Loewenstein, w tym roku obchodzi więc swoje 90. urodziny. Dotychczas każdy jego wyjazd cieszy się ogromnym zainteresowaniem, także miłośników kolei wąskotorowych oraz osób spacerujących nad Maltą, które chętnie robią mu fotografie. „Ryjek” bowiem wrócił na Maltankę po latach przerwy oraz remoncie ­i przykuwa uwagę charakterystycznym kształtem i zielono-pomarańczowymi barwami.

Wóz motorowy nr 1, czyli „ryjek” – z uwagi na jego niewielką pojemność (27 miejsc siedzących) oraz nieprzystosowanie do przewozu wózków dziecięcych oraz osób z ograniczoną sprawnością – pociągnie wagoniki, co umożliwi przejazd większej liczby osób, także niepełnosprawnych (wagoniki są dostosowane do ich potrzeb). Oprócz „ryjka”, w najbliższy weekend, czyli 9 i 10 lipca 2022r., kursować będzie lokomotywa spalinowa – „niebieska”.

Zapraszamy na Maltankę!

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kolejka funkcjonuje we wszystkie dni tygodnia! W dni robocze kursy odbywają się o godz. 9.30 i potem – co godzinę – od 10.00 do 19.00. Natomiast w weekendy ciuchcia jeździ co 30 minut (od 10.00 do 18.30). Szczegółowe informacje, jak rozkład jazdy, cennik – w zakładce Maltanka.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...