Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zapraszamy na Maltankę, a w weekend również na linie turystyczne

13.07.2023

Co robić w weekend w Poznaniu? Warto skorzystać z oferty Kolejki Parkowej Maltanka albo wybrać się na przejażdżkę historycznymi tramwajami i autobusami, które w soboty i niedziele kursują na liniach turystycznych!

Kolejka Maltanka jest jedną z bardziej znanych atrakcji Poznania. Dzięki niej można wygodnie  dotrzeć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty.

W sezonie 2023 Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie: w dni robocze co godzinę, a w soboty, niedziele i święta – co 30 minut (od 10.00 do 19.00). W najbliższy weekend wagoniki pociągną lokomotywy spalinowe (jasno- i ciemnozielona).

Wszystkich, którzy chcą się przekonać jak podróżowało się po Poznaniu przed laty, zapraszamy natomiast na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem MPK Poznań.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 15 lipca, na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj typu 102Na. Natomiast w niedzielę, 16 lipca, na linii 0 pojawi się skład KSW+WD (tzw. wojenny wagon tramwajowy oraz wagon doczepny produkcji Carl Weyer), a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych skład N+ND+KSW (wagon doczepny KSW jest własnością MPK SA w Krakowie, został udostępniony na poznańskie linie turystyczne dzięki współpracy przewoźników).

Warto pamiętać, że tramwaj linii 0 w dniu  16 lipca br. – z uwagi na prowadzone prace – pojedzie zmienioną trasą: przez most Dworcowy, Towarową i Święty Marcin.

Na linii autobusowej 100 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę mają kursować Ikarusy 260 i 280. Na linię 102, uruchamianą w soboty, tradycyjnie już, przewidziano Jelcza – „ogórka”.

Szczegółowe informacje na temat Kolejki Parkowej Maltanka i linii turystycznych (w tym cennik, rozkład jazdy) dostępne są w zakładce Turystyka.

Zapraszamy!

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...