Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wypadek na ul. Hetmańskiej. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia

08.06.2022

W środę (8 czerwca br.) na ul. Hetmańskiej doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 1 i jego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka tramwajem linii 10. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowanych zostało 14 osób, obrażenia jednej określone zostały jako poważne. Przyczyny i okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca br., po godzinie 11.00, na ul. Hetmańskiej. W obu tramwajach w momencie zdarzenia było około 60 pasażerów.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze oraz służby techniczne MPK Poznań. Okoliczności wypadku są drobiazgowo wyjaśniane. MPK Poznań na bieżąco współpracuje ze śledczymi, aby jednoznacznie wyjaśnić, co było przyczyną wykolejenia.

MPK Poznań jest również w kontakcie z ubezpieczycielem. Poszkodowani (albo ich bliscy) mogą pobrać ze strony Kontakt formularz – wniosek o odszkodowanie, wypełnić go i przesłać na adres e-mail: kancelaria@mpk.poznan.pl bądź pocztą na adres Spółki, ewentualnie dostarczyć do siedziby przy ul. Głogowskiej 131/133 w Poznaniu.

Ze względu na zdarzenie wprowadzono zmiany w komunikacji miejskiej w tym rejonie – bieżące informacje można znaleźć w aplikacji myMPK oraz w zakładce Komunikaty.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...