Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wymiana szyn na skrzyżowaniu ulic Kórnickiej i Jana Pawła II

20.06.2023

W sobotę (24 czerwca br.) rozpocznie się naprawa wschodniej części węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II w Poznaniu. Prace nie spowodują zmian w organizacji transportu publicznego, jednak czasowo zwężona zostanie jezdnia prowadząca z Rataj w kierunku ronda Śródka.

Przeprowadzenie napraw jest niezbędne z uwagi na stan torowiska, w szczególności szyn na łukach prowadzących od strony modernizowanej obecnie tzw. trasy kórnickiej w kierunku ulicy Jana Pawła II. Wykorzystując okres, gdy nie jest po nich prowadzony ruch tramwajowy, wykonawca – działając na zamówienie spółki MPK Poznań realizującej umowę z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu – przeprowadzi ich wymianę. Efekty tych prac będą w pełni odczuwalne po otwarciu dla ruchu trasy do osiedla Lecha.

Prace związane z wymianą rozjazdu rozpoczną się w sobotę, 24 czerwca br. Pozostaną bez wpływu na transport publiczny. Ruch kołowy od ronda Rataje w kierunku ronda Śródka zostanie utrzymany, choć nastąpi zwężenie jezdni. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Przypomnijmy, że zachodnia część węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II została wymieniona w 2020 roku, w trakcie zamknięcia trasy tramwajowej przez most św. Rocha. Natomiast spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje o postępach prac związanych z przebudową tzw. trasy kórnickiej, czyli torowiska od ul. Jana Pawła II do osiedla Lecha.

– Budowana jest konstrukcja torowiska, a na niej montowane są nowe szyny. Przy osiedlu Łacina powstaje zupełnie nowy przystanek, a pozostałe zyskają nową nawierzchnię, schody i pochylnie. Trwająca inwestycja to także zmiana układu drogowego: powstaje odcinek ulicy, który będzie przedłużeniem ul. Pleszewskiej od skrzyżowania z Warczygłowy do skrzyżowania Kaliskiej i Polanka, z możliwością przejazdu przez torowisko. Konstrukcja nowej drogi została już wybudowana, jest tam także główna warstwa nawierzchni i krawężniki. Wzdłuż jezdni powstają chodniki – trwają prace brukarskie, widać też zarys nowej drogi rowerowej. Równolegle z pracami torowymi i drogowymi, trwają roboty związane z infrastrukturą podziemną, m.in. siecią kanalizacji deszczowej. Do zadań wykonawcy należą również budowa odwodnienia, oświetlenia ulicznego, montaż monitoringu, a także budowa utwardzonego dojazdu dla służb technicznych do stacji prostownikowej Rataje – podaje PIM.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...