Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wymiana szyn na skrzyżowaniu ulic Kórnickiej i Jana Pawła II. Kolejny etap prac

18.07.2023

Od środy, 19 lipca br., prace związane z wymianą szyn na łukach na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II wchodzą w nowy etap: będą koncentrowały się na pasie ruchu znajdującym się przy torowisku łączącym rondo Rataje i rondo Śródka. Ruch samochodowy nadal będzie możliwy (po wyremontowanym fragmencie rozjazdu), udostępnione zostanie przejście dla pieszych przez torowisko koło galerii handlowej.

Jak już informowaliśmy naprawy są konieczne z uwagi na stan torowiska, w szczególności szyn na łukach prowadzących od strony modernizowanej obecnie tzw. trasy kórnickiej w kierunku ulicy Jana Pawła II. Prace pozostają bez wpływu na transport publiczny, a ich efekty będą w pełni odczuwalne po otwarciu dla ruchu trasy do osiedla Lecha.

Od chwili rozpoczęcia realizacji (na początku wakacji) część rozjazdu od strony modernizowanej trasy tramwajowej została już wymieniona, teraz pracownicy zajmą pas jezdni znajdujący się przy torowisku w relacji rondo Rataje-rondo Śródka. Ruch kołowy zostanie utrzymany: będzie możliwy częścią jezdni, na której szyny już wymieniono – uczestnicy ruchu drogowego proszeni są jednak o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Przypomnijmy, że zachodnia część węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II została wymieniona w 2020 roku, w trakcie zamknięcia trasy tramwajowej przez most św. Rocha. Natomiast spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje o postępach prac związanych z przebudową tzw. trasy kórnickiej, czyli torowiska od ul. Jana Pawła II do osiedla Lecha.

– Na większości przebudowywanego odcinka widać już nową konstrukcję torowiska tramwajowego, sukcesywnie układane są na nim szyny. Gotowe są także fundamenty dla słupów trakcyjnych, a pierwsze postawiono już na odcinku pomiędzy ul. Pleszewską a Milczańską. Zmieniają się również przystanki, na których prowadzone są m.in. prace brukarskie, budowane są schody i pochylnie. Zakończenie robót planowane jest na IV kwartał 2023 roku – informuje PIM.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...