Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Współdziałanie specjalistycznych grup ratownictwa technicznego – ćwiczenia

26.05.2022

cwiczenia strazy pozarnej i mpk poznanSłużby MPK Poznań brały udział w ćwiczeniach prowadzonych w ramach warsztatów „Współpraca specjalistycznych grup ratownictwa technicznego w zdarzeniach z udziałem pojazdów szynowych i wielkogabarytowych”, które w ubiegłym tygodniu zorganizowano w Poznaniu.

– Ubiegłotygodniowe warsztaty dla dowódców Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego (SGRT) podzielone były na dwie części. Pierwsza z nich obejmowania zagadnienia teoretyczne dotyczące zagadnień istotnych z punktu widzenia działań ratowniczych, a związanych m.in z konstrukcją tramwajów. Druga część zajęć, przeprowadzona na terenie zajezdni tramwajowej na Franowie, obejmowała ćwiczenia praktyczne, w trakcie których realizowano zaplanowane scenariusze ratownicze związane z przemieszczaniem tramwajów – informuje Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

W części praktycznej udział wzięli pracownicy MPK Poznań, którzy podejmują działania interwencyjne związane ze zdarzeniami z udziałem pojazdów przewoźnika – doradzali uczestnikom warsztatów w wypracowaniu najskuteczniejszej koncepcji danego działania ratowniczego. Natomiast uczestnicy – ćwicząc np. wstawianie wykolejonego tramwaju na tory – mieli okazję weryfikacji rzeczywistych możliwości działań sprzętu specjalistycznego będącego na wyposażeniu SGRT Poznań 7.

Dla MPK Poznań na co dzień realizującego usługi przewozowe bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową. Codzienna współpraca z jednostkami straży pożarnej jest nieodzownym elementem funkcjonowania przedsiębiorstwa: wspólne szkolenia oraz działania na miejscach zdarzeń są zawsze niezwykle cennym doświadczeniem, wyposażającym obie strony w wiedzę i umiejętności procentujące w kolejnych latach.

Źródło: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...