Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Weekend z Ikarusami na liniach turystycznych. Na Maltance – „ryjek”

15.06.2023

Przed nami kolejny weekend z liniami turystycznymi. W sobotę i niedzielę (17 i 18 czerwca br.) na liniach autobusowych „królować” będą Ikarusy: oprócz pojazdów należących do MPK Poznań, będzie można wybrać się na przejażdżkę Ikarusem 280 z Wrocławia. Planując weekend warto też zwrócić uwagę na niedzielny JBL Triathlon Poznań 2023.

Dzięki współpracy z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego do Poznania zawitał kremowo-czerwony Ikarus 280, który w ubiegłym tygodniu brał udział w charytatywnym Rajdzie Koguta. W czasie imprezy autobus pokonał 530 kilometrów na trasie z Oławy do miejscowości Stegny, a w drodze powrotnej do Wrocławia odwiedził stolicę Wielkopolski. W sobotę i niedzielę będzie można wybrać się nim na przejażdżkę.

W weekend Ikarus 280 z Wrocławia będzie kursował na linii turystycznej 100 (100/1). W sobotę na linię 100 wyjedzie również Ikarus 280 należący do MPK Poznań, a w niedzielę – Ikarus 260. Warto pamiętać, że w niedzielę, 18 czerwca br., z uwagi na triathlon trasa linii 100 zostanie skrócona do przystanku Termy Maltańskie.

Na linię 102 (która funkcjonuje tylko w soboty) skierowany zostanie Ikarus 260.

Zapraszamy także na turystyczne linie tramwajowe – w sobotę na linii 20 kursować będzie tramwaj 102Na, a w niedzielę na trasę linii 0 wyjedzie skład N+ND.

Natomiast na Kolejce Parkowej Maltanka w najbliższy weekend pojawią się: lokomotywa spalinowa (jasnozielona) oraz „ryjek”, będący najstarszym, czynnym w Polsce wagonem z napędem spalinowym (został wyprodukowany w 1932 roku). W związku z tym, że trasa triathlonu przecina szlak kolejki, planując skorzystanie z jej oferty w niedzielę, 18 czerwca br., należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia wstrzymań ruchu i – co się z tym wiąże – zmian w rozkładzie jazdy.

Więcej informacji na temat linii turystycznych i Kolejki Parkowej Maltanka w zakładce Turystyka.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...