Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Weekend w Poznaniu: Zapraszamy na Maltankę i linie turystyczne

10.06.2022

solaris urbino z 1999 roku_ fot. maciej witkowskiJak spędzić weekend w Poznaniu? W sobotę i niedzielę warto wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także autobusem linii 102, której trasa umożliwia dojazd do Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej. Czynna będzie także Kolejka Parkowa Maltanka. Zapraszamy!

Zgodnie z harmonogramem, linia turystyczna 0 w sobotę będzie obsługiwana tramwajem 102Na, a w niedzielę na trasę ma wyruszyć skład N+ND.

Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały: na sobotę – Jelcz PR110 i Solaris Urbino 12 (pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino), a na niedzielę – DAF i Jelcz PR110.

Natomiast na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, kursować będzie Ikarus 260.

Więcej o liniach turystycznych w zakładce Turystyka. Ważne: W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Przypominamy również, że od środy do niedzieli kursuje Kolejka Parkowa Maltanka: w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut (w czerwcu w poniedziałki i wtorki kolejka jest nieczynna). W najbliższy weekend wagoniki z pasażerami pociągną lokomotywy spalinowe.

Zapraszamy!

Zdjęcie: Maciej Witkowski


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...