Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Weekend w Poznaniu: Zapraszamy na linie turystyczne i Maltankę

15.07.2022

tramwaj linii 0Nie masz pomysłu na weekend? Sprawdź ofertę poznańskich linii turystycznych i wybierz się na przejażdżkę historycznym taborem. Warto także przejechać się Kolejką Parkową Maltanka, którą można dotrzeć z ronda Śródka do Term Maltańskich i Nowego Zoo.

W weekendy w Poznaniu funkcjonują linie turystyczne, obsługiwane historycznym taborem: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w soboty również 102.

Zgodnie z harmonogramem, w najbliższy weekend na linię turystyczną 0 wyjedzie w sobotę tramwaj GT6, a w niedzielę skład N+ND.

Do obsługi linii 100 zaplanowano: na sobotę autobusy MAN i Neoplan, natomiast na niedzielę – pojazdy Neoplan i Solaris. Na linii 102 (kursuje tylko w soboty) pojawi się Solaris z 1999 roku. Neoplan N4020 z 1994 roku to pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce – gdy zakończył służbę na warszawskich ulicach firma Solaris Bus & Coach odkupiła go i odrestaurowała, a w tym sezonie udostępniła na poznańskie linie turystyczne (podobnie jak pierwszego sprzedanego Solarisa Urbino 12).

Ważne: w dniach 16 i 17 lipca br. z uwagi na JBL Triathlon linia 100 funkcjonować będzie na skróconej trasie Poznań Główny – Termy Maltańskie.

Więcej o liniach turystycznych (rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka.

Przypominamy również, że codziennie można wybrać się na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka. Kursy odbywają się: w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...