Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Weekend w Poznaniu: Zapraszamy na linie turystyczne i Maltankę

15.07.2022

tramwaj linii 0Nie masz pomysłu na weekend? Sprawdź ofertę poznańskich linii turystycznych i wybierz się na przejażdżkę historycznym taborem. Warto także przejechać się Kolejką Parkową Maltanka, którą można dotrzeć z ronda Śródka do Term Maltańskich i Nowego Zoo.

W weekendy w Poznaniu funkcjonują linie turystyczne, obsługiwane historycznym taborem: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w soboty również 102.

Zgodnie z harmonogramem, w najbliższy weekend na linię turystyczną 0 wyjedzie w sobotę tramwaj GT6, a w niedzielę skład N+ND.

Do obsługi linii 100 zaplanowano: na sobotę autobusy MAN i Neoplan, natomiast na niedzielę – pojazdy Neoplan i Solaris. Na linii 102 (kursuje tylko w soboty) pojawi się Solaris z 1999 roku. Neoplan N4020 z 1994 roku to pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce – gdy zakończył służbę na warszawskich ulicach firma Solaris Bus & Coach odkupiła go i odrestaurowała, a w tym sezonie udostępniła na poznańskie linie turystyczne (podobnie jak pierwszego sprzedanego Solarisa Urbino 12).

Ważne: w dniach 16 i 17 lipca br. z uwagi na JBL Triathlon linia 100 funkcjonować będzie na skróconej trasie Poznań Główny – Termy Maltańskie.

Więcej o liniach turystycznych (rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka.

Przypominamy również, że codziennie można wybrać się na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka. Kursy odbywają się: w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...