Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Weekend w Poznaniu: „Ryjek” będzie kursował na Maltance. Zapraszamy również na linie turystyczne

01.08.2023

„Ryjek”, czyli wóz motorowy nr 1 z 1932 roku w najbliższy weekend będzie kursował na Maltance. Zapraszamy jednak nie tylko na przejażdżkę kolejką, ale również na linie turystyczne, obsługiwane historycznym taborem (autobusami i tramwajami).

Na niespełna 4-kilometrowej trasie wąskotorowej Kolejki Parkowej Maltanka znajdują się stacje: Maltanka, Ptyś, Balbinka i Zwierzyniec. Podróżując ciuchcią można więc wygodnie dotrzeć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich, czy Nowego Zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty. Wszystko to sprawia,  że kolejka od lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

W najbliższy weekend na Kolejce Parkowej Maltanka mają kursować: lokomotywa spalinowa (ciemnozielona) oraz „ryjek”, czyli wóz motorowy nr 1. Wagon MBxc1-41 wyprodukowany został w 1932 roku, tym samym jest obecnie najstarszym w Polsce, czynnym wagonem z napędem spalinowym.

Przypominamy, że Kolejka czynna jest codziennie. W dni robocze kursy ze stacji Maltanka odbywają się o 9.30 i później co godzinę od 10.00 do 19.00 (ostatni kurs ze Zwierzyńca o godzinie 18.30). Natomiast w weekendy kolejka jeździ co 30 minut, od 10.00 do 19.00. Szczegółowe informacje, w tym cennik i rozkład jazdy, dostępne są w zakładce Turystyka-Maltanka.

Zapraszamy również na linie turystyczne. Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 5 sierpnia, na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj typu 102N, tzw. „kanciak”, a w niedzielę, 6 sierpnia, na linii 0 pojawi się skład N+ND.

Na linii autobusowej 100 w sobotę mają kursować Ikarus 280 i Neoplan N4020 (pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce – gdy zakończył służbę firma Solaris Bus & Coach odkupiła go, odrestaurowała i udostępniła na poznańskie linie turystyczne), a w niedzielę DAF i Ikarus 280.

Na linię 102, uruchamianą w soboty, przewidziano Ikarusa 260.

Szczegółowe informacje, w tym cennik, rozkład jazdy, opis tras dostępne są w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...