Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

25.07.2023

Zbliża się weekend, więc zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (29 i 30 lipca br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 29 lipca, na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj GT8, tzw. „helmut””. Natomiast w niedzielę, 30 lipca, na linii 0 pojawi się zielono-czerwony skład N+KSW (wagon doczepny KSW jest własnością MPK S.A. w Krakowie, został udostępniony na poznańskie linie turystyczne dzięki współpracy przewoźników).

Na linii autobusowej 100 w sobotę mają kursować DAF i Ikarus 260, a w niedzielę  Ikarus 280 i MAN. Na linię 102, uruchamianą w soboty, tradycyjnie już przewidziano Jelcza – „ogórka

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Zapraszamy nie tylko na przejażdżki liniami turystycznymi, ale również na Maltankę. Kolejka czynna jest codziennie. W dni robocze kursy ze stacji Maltanka odbywają się o 9.30 i później co godzinę od 10.00 do 18.00 (ostatni kurs ze Zwierzyńca o godzinie 18.30). Natomiast w weekendy kolejka jeździ co 30 minut od 10.00 do 19.00 (pierwszy kurs z Maltanki, ostatni – ze stacji Zwierzyniec).

Szczegółowe informacje na temat linii turystycznych oraz Kolejki Parkowej Maltanka (w tym cennik, rozkład jazdy, opis tras) dostępne są w zakładce Turystyka.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...