Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023

Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę 2 września, na trasie tramwajowej numer 20 pojawi się charakterystyczny tramwaj typu 102N, nazywany „Kanciakiem”. Natomiast w niedzielę, 20 sierpnia, linia 0 będzie obsługiwana przez skład N+ND.

Na linii autobusowej 100 w sobotę pojawią się Ikarusy 260 i 280, a w niedzielę DAF i Ikarus 280. Na linii 102 – kursującej do Muzeum Broni Pancernej – uruchomiony zostanie kultowy Jelcz „Ogórek”.

Szczegółowe informacje, w tym cennik, rozkład jazdy i opis tras, dostępne są w zakładce Turystyka – Linie Turystyczne: https://mpk.pozitive.pl/strefa-pasazera/turystyka/linie-turystyczne/.

Zapraszamy nie tylko na przejażdżki liniami turystycznymi, ale również na Maltankę. Kolejka Maltanka jest czynna codziennie. W dni robocze kursy ze stacji Maltanka odbywają się o 9.30 i później co godzinę od 10.00 do 19.00 (ostatni kurs ze Zwierzyńca o godzinie 18.30). Natomiast w weekendy kolejka jeździ co 30 minut, od 10.00 do 19.00. Szczegółowe informacje, w tym cennik i rozkład jazdy, dostępne są w zakładce Turystyka – Maltanka: https://mpk.pozitive.pl/strefa-pasazera/turystyka/maltanka/

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...

Weekend w Poznaniu: Zapraszamy na przejażdżkę historycznymi tramwajami i autobusami

18.08.2023
W nadchodzący weekend ulice Poznania znów ożyją historią dzięki historycznym tramwajom i autobusom. Linie turystyczne zapewnią możliwość wyjątkowej przejażdżki tramwajową „zerówką” i 20, a także au...