Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W weekend „ryjek” na Maltance, a na liniach turystycznych m.in. KSW i „ogórek”

31.05.2023

Nie macie planów na weekend? Zapraszamy na Maltankę oraz na linie turystyczne. Na trasę kolejki wyjedzie wóz motorowy nr 1 zwany „ryjkiem”, a na linii 0 kursować będzie skład wojennych wagonów tramwajowych KSW.

Weekend zapowiada się ładnie, więc warto zaplanować sobie wolny czas. Zapraszamy na Maltankę oraz linie turystyczne!

W sobotę i niedzielę, 3 i 4 czerwca br., na Kolejce Parkowej Maltanka pojawią się: lokomotywa spalinowa (jasnozielona) oraz „ryjek”, będący najstarszym, zachowanym w Polsce wagonem z napędem spalinowym (został wyprodukowany w 1932 roku). Od ubiegłego roku, po zakończonym remoncie, znów można spotkać go na Maltance. Z uwagi na jego niewielką pojemność (27 miejsc siedzących) oraz nieprzystosowanie do przewozu wózków dziecięcych oraz osób z ograniczoną sprawnością – „ryjek” pociągnie wagoniki, co umożliwi przejazd większej liczby osób, także niepełnosprawnych (wagoniki są dostosowane do ich potrzeb).

W weekendy kolejka funkcjonuje w godzinach od 10.00 do 19.00, a kursy odbywają się co 30 minut.

Warto skorzystać także z przejazdów historycznymi tramwajami i autobusami na liniach turystycznych.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 3 czerwca, na linię 20 wyjedzie tramwaj 102N, czyli tzw. „kanciak”. Natomiast w niedzielę na linii 0 pojawi się – dzięki współpracy z MPK S.A. w Krakowie – skład KSW.

Na linii 100 w sobotę mają kursować Ikarusy 260 i 280, a w niedzielę  Ikarus 280 i Solaris Urbino 12, czyli pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino (wyprodukowano go w 1999 roku, po zakończeniu służby został odrestaurowany a teraz jest udostępniany na poznańskie linie turystyczne). Na linię 102, uruchamianą w soboty, tradycyjnie już przewidziano Jelcza – „ogórka”.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Zapraszamy gorąco na Maltankę  i linie turystyczne!


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...