Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Maltankę i linie turystyczne

30.06.2022

tramwaj typu nW najbliższy weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy – będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także 102. Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka, która funkcjonuje nie tylko w weekendy, ale także w dni robocze.

W sobotę i niedzielę (2 i 3 lipca) znów będzie można wsiąść do historycznych pojazdów i sprawdzić, jak przed laty podróżowano po mieście. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie dodatkowa atrakcja dla osób wybierających się m.in. na Termy Maltańskie lub do Nowego Zoo (dokąd zawiozą autobusy linii 100) bądź do Muzeum Broni Pancernej (linia 102).

W sobotę tramwajowa linia turystyczna 0 będzie obsługiwana przez wagon N, a w niedzielę na trasę wyruszyć ma 102Na.

Do obsługi linii turystycznej 100 na sobotę zaplanowane zostały Ikarus 280 oraz Solaris Urbino 12 – pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. W niedzielę – zgodnie z harmonogramem – na linię 100 mają wyjechać dwa Ikarusy.

Na linię 102 (funkcjonuje tylko w sobotę) planowane jest uruchomienie Ikarusa 260.

Więcej o liniach turystycznych (rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka. W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Przypominamy również, że na Termy Maltańskie i do Nowego Zoo można dojechać także Kolejką Parkową Maltanka. Kursy odbywają się w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut. W sobotę wagoniki z pasażerami pociągną lokomotywa spalinowa i „ryjek”, czyli wagon motorowy MBxc-1-41 z 1932 roku.

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...