Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Maltankę i linie turystyczne

30.06.2022

tramwaj typu nW najbliższy weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy – będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także 102. Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka, która funkcjonuje nie tylko w weekendy, ale także w dni robocze.

W sobotę i niedzielę (2 i 3 lipca) znów będzie można wsiąść do historycznych pojazdów i sprawdzić, jak przed laty podróżowano po mieście. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie dodatkowa atrakcja dla osób wybierających się m.in. na Termy Maltańskie lub do Nowego Zoo (dokąd zawiozą autobusy linii 100) bądź do Muzeum Broni Pancernej (linia 102).

W sobotę tramwajowa linia turystyczna 0 będzie obsługiwana przez wagon N, a w niedzielę na trasę wyruszyć ma 102Na.

Do obsługi linii turystycznej 100 na sobotę zaplanowane zostały Ikarus 280 oraz Solaris Urbino 12 – pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. W niedzielę – zgodnie z harmonogramem – na linię 100 mają wyjechać dwa Ikarusy.

Na linię 102 (funkcjonuje tylko w sobotę) planowane jest uruchomienie Ikarusa 260.

Więcej o liniach turystycznych (rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka. W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Przypominamy również, że na Termy Maltańskie i do Nowego Zoo można dojechać także Kolejką Parkową Maltanka. Kursy odbywają się w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut. W sobotę wagoniki z pasażerami pociągną lokomotywa spalinowa i „ryjek”, czyli wagon motorowy MBxc-1-41 z 1932 roku.

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...