Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W sobotę i niedzielę zapraszamy na linie turystyczne

05.07.2023

Bez najnowocześniejszych rozwiązań, ale za to z duszą. W sobotę i niedzielę (8 i 9 lipca br.) historyczne pojazdy MPK Poznań ponownie wyjadą na linie turystyczne. Zapraszamy!

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę na linię 20 wyjedzie tramwaj GT6 (tzw. krótki helmut). W niedzielę na trasie linii 0 kursować będzie skład N+ND.

Na linii 100 w sobotę mają kursować DAF i Ikarus 280, a w niedzielę – Ikarus 280 i MAN.

Na linię 102, uruchamianą jedynie w soboty, przewidziano Ikarusa 260.

Przypominamy, że w sezonie 2023 linie turystyczne będą funkcjonować (w soboty, niedziele i święta)  do 1 października. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak podróżowali rodzice czy dziadkowie oraz zwiedzić Poznań. Ponadto linia 100 umożliwia dojazd z dworca kolejowego Poznań Główny do Nowego Zoo, a 102 – z dworca Poznań Główny do Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII oraz do Muzeum Broni Pancernej.

Zapraszamy gorąco!

Szczegółowe informacje (w tym schematy tras, rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

 

Ważne: W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...