Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W najbliższy weekend na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t

13.05.2022

Dobra wiadomość dla miłośników Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższy weekend (14-15 maja 2022) na tory ponownie wyjedzie Borsig Bn2t. Zapraszamy!

Parowóz wyprodukowany został w Zakładach Augusta Borsiga w Berlinie w 1925 roku. W tym samym roku rozpoczął pracę w Obrzycku. Po II wojnie światowej trafił do Zakładów Azotowych w Chorzowie, gdzie pełnił służbę do 1977 roku. Dwa lata później został ustawiony w parku zakładów jako pomnik.

W 1990 roku parowóz został przekazany Poznańskiemu Klubowi Modelarzy Kolejowych, a w roku 1994 rozpoczęto jego odbudowę w zakładach Cegielskiego w Poznaniu. 14 czerwca 1999 roku Borsig Bn2t został przekazany do eksploatacji i od tego czasu pozostaje ozdobą taboru Kolejki Parkowej Maltanka (obecnie jest własnością MPK Poznań). Jest jednocześnie najstarszym, czynnym parowozem w Polsce!

W sezonie 2022 Borsig Bn2t kursował już na Maltance w długi weekend majowy. Okazja do zobaczenia go – i przejażdżki ciągniętymi przez niego wagonikami – będzie także w najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 14 i 15 maja br.

W weekendy kolejka kursuje co pół godziny, od 10.00 do 19.00. Parowóz będzie wyjeżdżał o pełnych godzinach ze stacji Maltanka, a 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że poza okresem wakacyjnym Kolejka Parkowa Maltanka czynna jest w środy, czwartki i piątki (kursy co godzinę) oraz w weekendy i święta (kursy co 30 minut). Szczegółowy rozkład jazdy, cennik itd. dostępne są w zakładce Maltanka.

W wakacje Kolejka Parkowa Maltanka będzie czynna codziennie.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...