Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

W najbliższy weekend (24-25 czerwca) na Maltance odbędą się Dni Pary

19.06.2023

Pomimo sędziwego wieku wciąż jest w dobrej formie! Parowóz Borsig Bn2t, wyprodukowany w 1925 roku, w najbliższy weekend znów pociągnie wagoniki na Kolejce Parkowej Maltanka. Zapraszamy!

W sezonie 2023 Kolejka Parkowa Maltanka funkcjonuje codziennie. W dni robocze kursy odbywają się o godz. 9.30 i potem – co godzinę – od 10.00 do 19.00. Natomiast w weekendy ciuchcia jeździ co 30 minut. Dzięki niej w atrakcyjny sposób można dojechać z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego Zoo.

W najbliższy weekend (24-25 czerwca br.) na trasę ponownie wyjedzie parowóz Borsig Bn2t – najstarsza lokomotywa w kolekcji poznańskiej Maltanki, a jednocześnie najstarszy czynny parowóz w Polsce i jeden z nielicznych tego typu eksponatów utrzymanych w pełnej sprawności technicznej. Tradycyjnie już, zarówno w sobotę, jak i niedzielę będzie odjeżdżał ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec.  Pozostałe kursy będą realizowane: w sobotę – przez lokomotywę spalinową, w niedzielę – przez „ryjka” (czyli wagon motorowy nr 1 z 1932 roku).

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na temat Kolejki Parkowej Maltanka – w zakładce Turystyka-Maltanka.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...