Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Zakończenie prac na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego

22.04.2023

W poniedziałek, 24 kwietnia br., zakończyły się prace związane z awaryjną wymianą szyn na skrzyżowaniu ulic Bukowska-Przybyszewskiego.

Tramwaje linii 7 w kierunku Ogrodów wrócą na swoją trasę ok. godz. 13.30 (pierwszy tramwaj z Zawad do Ogrodów o godz. 13.13). Z Ogrodów pierwszy tramwaj linii 7 odjedzie o godz. 14.07.

Ruch samochodowy oraz autobusów linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Bukowskiej zostanie przywrócony o godz. 15.00.

– – – – – – –

Informacja z dnia 22 kwietnia 2023 roku:

W poniedziałek, 24 kwietnia br., w godzinach popołudniowych mogą zakończyć się prace związane z pilną wymianą fragmentu torowiska na skrzyżowaniu ulic Bukowska-Przybyszewskiego. Do tego czasu tramwaje linii 7 oraz autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222  kursują zmienionymi trasami. Z utrudnieniami powinni się liczyć także kierowcy.

Pracownicy MPK Poznań od piątkowego wieczoru usuwają awarię, do której doszło na torowisku na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego. Z uwagi na stwierdzone poważne uszkodzenie szyn konieczna okazała się ich pilna wymiana. Prace trwają – służby torowe działają na miejscu, aby jak najszybciej umożliwić powrót do stałej organizacji ruchu i transportu publicznego, aktualnie jednak wiele wskazuje na to, że będzie to możliwe dopiero w poniedziałek w godzinach popołudniowych.

Na czas wykonania koniecznych prac – jak już informowaliśmy na stronie mpk.poznan.pl, poprzez aplikację myMPK i oficjalny profil MPK Poznań na Facebooku –  tramwaje linii 7 skierowano do pętli Budziszyńska. Ograniczenie ruchu kołowego na skrzyżowaniu Przybyszewskiego-Bukowska wymusiło również zmiany na liniach autobusowych. Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące od strony ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku „Polna Szpital” skręcają w ul. Przybyszewskiego a następnie zawracają na skrzyżowaniu z ulicą Szamarzewskiego. Autobusy z przeciwnego kierunku po obsłużeniu przystanku „Grodziska” zawracają na skrzyżowaniu z ul. Marcelińską , następnie dojeżdżają do Bukowskiej i dalej po trasie w kierunku Kaponiery.

Pasażerowie podróżujący tramwajami linii 7 wzdłuż ulicy Przybyszewskiego mogą korzystać z linii 182, 191 i 193 między przystankami „Żeromskiego” i „Ogrody” a „Grochowska” (linie 169, 182) i „Stadion Miejski” (linie 191, 193), z linii 169 między przystankami „Grochowska” a „Bukowska” oraz z linii 163 między przystankami „Bukowska” i „Polna Szpital” a „Stadion Miejski”.

Z utrudnieniami powinni się liczyć także kierowcy: przejazd Bukowską przez skrzyżowanie jest niemożliwy. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...