Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Tramwaj Typu I ponownie wyjedzie na tory. Zapraszamy w weekend na linie turystyczne i linię historyczną

19.06.2023

W najbliższą niedzielę (25 czerwca) na poznańskie torowiska ponownie wyjedzie wagon silnikowy Typu I z wagonem doczepnym. Skład będzie kursował na linii historycznej H, wytyczonej na trasie: Gajowa/Stare Zoo-Plac Wielkopolski. Zapraszamy – nie tylko na linię H, ale również linie turystyczne 0 i 20 oraz 100 i 102.

Pierwszy wakacyjny weekend zapowiada się pogodnie, więc warto zaplanować sobie czas. Zapraszamy na Maltankę, na której odbywać się będą Dni Pary oraz na linie turystyczne obsługiwane historycznym taborem MPK Poznań!

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 24 czerwca, na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj typu 102Na. Natomiast w niedzielę, 25 czerwca, na linii 0 pojawi się skład 105N.

Na linii autobusowej 100 w sobotę mają kursować Ikarus 260 i DAF, a w niedzielę  Ikarus 280 i MAN. Na linię 102, uruchamianą w soboty, tradycyjnie już przewidziano Jelcza – „ogórka”.

Dodatkowo w niedzielę, 25 czerwca, uruchomiona zostanie linia H, a to oznacza, że na poznańskie torowiska ponownie wyjedzie wagon silnikowy Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer.

Wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu. Odbudowany wagon z 1898 roku w niedzielę będzie kursował na linii historycznej H razem z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer (takie wagony pojawiły się w Poznaniu w 1905 roku).

Szczegółowe informacje, w tym cennik, rozkład jazdy, opis tras dostępne są w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

Przypominamy, że w tym roku obchodzimy jubileusz 125-lecia tramwaju elektrycznego w Poznaniu: od 6 marca 1898 roku tramwaje konne zostały zastąpione przez tramwaje elektryczne. Przedsiębiorstwo wspólnie z partnerami przypomina o jubileuszu, a kulminacją obchodów będzie planowane na listopad br. wydarzenie dla mieszkańców, połączone z obchodami dnia św. Katarzyny, patronki przewoźników.

Zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi!

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne. Tramwaj typu I nie będzie kursował przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

125-lat tramwaju elektrycznego - logotypy podmiotów wspierających MPK Poznań


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...