Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Tegoroczny sezon linii turystycznych zakończony!

26.09.2022

Sezon 2022 na liniach turystycznych zakończony! W ostatni weekend funkcjonowania odwiedziło nas wielu pasażerów, ale szczególne zainteresowanie budziły dwa pojazdy: San H100 należący do Przewozów Autobusowych Gryf z Żukowa oraz KSW – „wojenny wagon tramwajowy”, który po odbudowie powrócił na poznańskie torowiska.

Tradycyjnie już ostatni weekend września oznacza koniec sezonu linii turystycznych. Tak było i w tym roku – w niedzielę (25 września) po raz ostatni w tym roku na trasy wyjechały tramwaje linii 0 oraz autobusy linii 100,a dzień wcześniej (w sobotę, 24 września) po raz ostatni w sezonie 2022  uruchomiona została linia autobusowa 102.

Z uwagi na zakończenie sezonu w niedzielę na linii 0 obowiązywał specjalny rozkład jazdy, a na trasie pojawiły się: wagon KSW oraz skład N+ND i – będący własnością MPK SA w Krakowie i  udostępniony nam na sezon 2022 – tramwaj 4N1. Tego dnia dla pasażerów, którzy wybrali się na przejażdżkę pierwszymi kursami linii 0 przygotowany został słodki poczęstunek od pobliskiej i legendarnej cukierni Hotelu Mercure. Na niespodzianki mogą liczyć także osoby, które w najbliższych dniach odwiedzą cukiernię ze skasowanym 25 września biletem na linie turystyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się niebieski autobus San H100A, udostępniony na poznańskie linie turystyczne przez Przewozy Autobusowe Gryf z Żukowa. Ten pojazd wyprodukowany został w 1969 roku i większość „służby” spędził w Turku. W 2017 roku przeszedł w ręce obecnego właściciela, który przeprowadził jego kapitalny remont, starannie zachowując wszelkie detale. Autobus po raz pierwszy gościł w Poznaniu, wzbudzając ciekawość nie tylko miłośników komunikacji, ale i przechodniów, którzy chętnie go fotografowali.

W związku z zakończeniem sezonu 2022 dziękujemy pasażerom za wspólne przejażdżki na liniach turystycznych 0, 100 i 102!

Dziękujemy również naszym Partnerom, firmom: Przewozy Autobusowe Gryf z Żukowa, Pleszewskie Linie Autobusowe Gaedig Reisen, MPK SA w Krakowie i GÜLERMAK,  Solaris Bus & Coach, a także Klubowi Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia i cukierni Hotelu Mercure – za udaną współpracę, która zaowocowała uatrakcyjnieniem oferty linii turystycznych. Dziękujemy również poznańskiemu Klubowi Miłośników Pojazdów Szynowych, który co roku zapewnia fachową obsługę linii turystycznych.

 

Fot. Magdalena Szkudlarek


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...