Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Tegoroczny sezon linii turystycznych zakończony!

26.09.2022

Sezon 2022 na liniach turystycznych zakończony! W ostatni weekend funkcjonowania odwiedziło nas wielu pasażerów, ale szczególne zainteresowanie budziły dwa pojazdy: San H100 należący do Przewozów Autobusowych Gryf z Żukowa oraz KSW – „wojenny wagon tramwajowy”, który po odbudowie powrócił na poznańskie torowiska.

Tradycyjnie już ostatni weekend września oznacza koniec sezonu linii turystycznych. Tak było i w tym roku – w niedzielę (25 września) po raz ostatni w tym roku na trasy wyjechały tramwaje linii 0 oraz autobusy linii 100,a dzień wcześniej (w sobotę, 24 września) po raz ostatni w sezonie 2022  uruchomiona została linia autobusowa 102.

Z uwagi na zakończenie sezonu w niedzielę na linii 0 obowiązywał specjalny rozkład jazdy, a na trasie pojawiły się: wagon KSW oraz skład N+ND i – będący własnością MPK SA w Krakowie i  udostępniony nam na sezon 2022 – tramwaj 4N1. Tego dnia dla pasażerów, którzy wybrali się na przejażdżkę pierwszymi kursami linii 0 przygotowany został słodki poczęstunek od pobliskiej i legendarnej cukierni Hotelu Mercure. Na niespodzianki mogą liczyć także osoby, które w najbliższych dniach odwiedzą cukiernię ze skasowanym 25 września biletem na linie turystyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się niebieski autobus San H100A, udostępniony na poznańskie linie turystyczne przez Przewozy Autobusowe Gryf z Żukowa. Ten pojazd wyprodukowany został w 1969 roku i większość „służby” spędził w Turku. W 2017 roku przeszedł w ręce obecnego właściciela, który przeprowadził jego kapitalny remont, starannie zachowując wszelkie detale. Autobus po raz pierwszy gościł w Poznaniu, wzbudzając ciekawość nie tylko miłośników komunikacji, ale i przechodniów, którzy chętnie go fotografowali.

W związku z zakończeniem sezonu 2022 dziękujemy pasażerom za wspólne przejażdżki na liniach turystycznych 0, 100 i 102!

Dziękujemy również naszym Partnerom, firmom: Przewozy Autobusowe Gryf z Żukowa, Pleszewskie Linie Autobusowe Gaedig Reisen, MPK SA w Krakowie i GÜLERMAK,  Solaris Bus & Coach, a także Klubowi Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia i cukierni Hotelu Mercure – za udaną współpracę, która zaowocowała uatrakcyjnieniem oferty linii turystycznych. Dziękujemy również poznańskiemu Klubowi Miłośników Pojazdów Szynowych, który co roku zapewnia fachową obsługę linii turystycznych.

 

Fot. Magdalena Szkudlarek


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...