Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Wagony silnikowe typu Linke – Hofmann


Tramwaje te wyprodukowane zostały w latach 1914 – 15 w zakładach Linke – Hofmann we Wrocławiu w ilości 13 sztuk. Początkowo oznaczono je numerami 53 – 65, a od roku 1941: 80 – 92. Były to pierwsze w Poznaniu wagony z całkowicie zamkniętymi pomostami. Do końca eksploatacji nie przeszły większych modernizacji. W latach 50-tych część z nich przeniesiono do taboru gospodarczego, pozostałe przekazano do Jeleniej Góry. Na podwoziu jednego z pozostawionych zbudowano wagon wieżowy do budowy i obsługi sieci trakcyjnej.