Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Typ 4N (oczekuje na renowację)


Od roku 1957 chorzowski KONSTAL dostarczał zmodyfikowane tramwaje typu 4N i 4N1. Oznaczono je numerami: 4N: 210 – 212; 4N1: 213 – 262. Od roku 1963 przebudowano je na jednokierunkowe z mechanicznie otwieranymi drzwiami. W 1964 roku rozpoczęto przekazywanie z Warszawy kolejnych używanych wagonów. Do 1976 roku wszystkie tego typu tramwaje zmodernizowano montując elektryczne napędy drzwi i hamulce szynowe. Wagony kursowały do końca 1992 roku. Niektóre pozostały jako wozy gospodarcze.