Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Solaris Urbino 8,6


Urbino 8,6 ma długość 8,6 m i jest o piętnaście centymetrów węższy w porównaniu z innymi autobusami. Pojazdy mogą zabrać na pokład do 50 pasażerów i są wykorzystywane na liniach o mniejszym natężeniu ruchu pasażerskiego.

To niskopodłogowe pojazdy, klimatyzowane w całej przestrzeni pasażerskiej. Są w pełni dostosowane do potrzeb pasażerów z wózkami dziecięcymi a także osób niepełnosprawnych z ograniczoną zdolnością poruszania się: stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich naprzeciw szerokich, przestronnych drzwi oraz zewnętrzny i wewnętrzny  przycisk  sygnalizujący zamiar wsiadania lub wysiadania. Nowe autobusy wyposażone są też w elektroniczne wyświetlacze, które informują o numerze kursu na danej linii, a także w drzwi odskokowo uchylne, sterowane przez fotokomórkę.

Wzbogacony system monitoringu umożliwia nie tylko rejestrowanie obrazu w pojeździe, ale również na zewnątrz, przed autobusem. Kamera skierowana na trasę przejazdu to niezwykle przydatny element. Dzięki niej będzie można odtworzyć przebieg kolizji i wszelkich zdarzeń drogowych z udziałem autobusu.

Urbino 8,6 są wyposażone w najnowocześniejsze, ekologiczne silniki spełniające najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin EEV. Zastosowano w nich system samogaszący w komorze silnika, który stanowi zabezpieczenie na wypadek pożaru. Na pokładzie dla wygody pasażerów zamontowano automat  do sprzedaży biletów, a na fotelach specjalną, znaną już poznaniakom tkaninę, której wzór jest nawiązaniem do Euro 2012. Motywy, które stanowią jej deseń to piłki futbolowe i poznańskie koziołki.

Producent Solaris
Model Urbino 8.6 Alpino
Klasa pojemności MIDI
Długość [mm] 8 600
Szerokość [mm] 2 400
Wysokość [mm] 3 050
Masa własna [kg] 9 250
Dopuszczalna masa całkowita [kg] 14 400
Ilość osi 2
Ilość i układ drzwi 2 (1-2)
Ilość miejsc siedzących 13+1
Ilość miejsc stojących 38
Wysokość podłogi [mm] 320 (mierzona w świetle drzwi)
Silnik Cummins ISB6.7EV o pojemności 6.693 cm3
Norma Euro EEV
Układ silnika rzędowy, stojący, 6 cylindrów
Moc silnika [kW / KM] 180,5/245
Skrzynia biegów ZF 6AP1200B oraz VOITH 854.5