Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Mercedes-Benz Mercus


Minibusy, które kupiła spółka MPK Poznań to pojazdy Mercus (na bazie Mercedesa Sprintera). Każdy z nich może przewieźć 41 pasażerów, w tym 14 na miejscach siedzących. Pojazdy są – w świetle drugich drzwi – niskopodłogowe, są również wyposażone w rampę ułatwiającą korzystanie z przejazdu osobom z niepełnosprawnościami. Jak wszystkie nowe kupowane przez przedsiębiorstwo pojazdy, również minibusy są wyposażone w całopojazdową klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Minibusy, zgodnie z dyspozycjami organizatora, czyli Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, są kierowane na trasy charakteryzujące się niedużą frekwencją i krótkim zasięgiem. Ich głównym zadaniem jest dowiezienie pasażerów do linii tramwajowych i autobusowych, ale także zapewnienie komunikacji w obrębie osiedla.

Szczegóły techniczne:

Długość: 7 950 mm
Szerokość: 2 020 mm
Wysokość: 2 860 mm
Liczba miejsc: 41 (w tym 14 siedzących)
Norma emisji spalin: EURO6
Klimatyzacja: tak
Rampa: tak
Gniazdka USB: tak
Miejsce na wózek inwalidzki: tak
Miejsce na rower: nie

Galeria zdjęć: