Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Jelcz AP021


W grudniu 1966 r. nadeszło do Poznania pierwsze 6 autobusów przegubowych Jelcz AP02 W 1967 r. Poznań otrzymał jeszcze 3 wozy tego typu. Do 1973 r. na stanie inwentarzowym MPK znajdowało się 9 przegubowców AP02. W tymże roku wszystkie zostały wycofane z eksploatacji.
Od 1967 r. następowały dostawy zmodernizowanej wersji tych wozów oznaczanych jako typ Jelcz AP021. Do 1978 r. do Poznania trafiło łącznie 77 Jelczy AP021. W 1982 r. zjechał z linii ostatni autobus tego typu.