Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Iveco – Kapena Urby 65c


Kapena Urby jest minibusem zbudowanym na podwoziu samochodu dostawczego Iveco Daily. Pojazd przystosowano do przewozu osób niepełnosprawnych. Drzwi pojazdu otwierają się na zewnątrz, tylna para jest szersza i prowadzi do niskopodłogowej części wyposażonej w oparcie wyściełane miękką tkaniną, pozwalające na przypięcie pasażera pasem bezpieczeństwa. Dodatkowo może się on kontaktować z kierowcą za pomocą umieszczonych w pobliżu przycisków „stop”, „prośba o pomoc”. Kapena Urby jest klimatyzowana, posiada monitoring zarówno wnętrza jak i otoczenia pojazdu (a także kamerę cofania) oraz znany mieszkańcom system informacji pasażerskiej. Ponadto każdy fotel wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, uchylany „stolik”, czy specjalne podpory na nogi. Istnieje też możliwość regulacji fotela, co sprawia, że autobus miejski ma też elementy autobusu turystycznego.

Producent Iveco – Kapena
Model 65C Urby
Klasa pojemności MINI
Długość [mm] 7 450
Szerokość [mm] 2 160
Wysokość [mm] 3 150
Masa własna [kg] 4 445
Dopuszczalna masa całkowita [kg] 7 200
Ilość osi 2
Ilość i układ drzwi 2 (1-2)
Ilość miejsc siedzących 14+1
Ilość miejsc stojących 26
Wysokość podłogi [mm] 320÷340 (mierzona w świetle drzwi)
Silnik Iveco F1CE3481C o pojemności 2.998 cm3
Norma Euro EEV
Układ silnika rzędowy, stojący, 4 cylindry
Moc silnika [kW / KM] 125 / 170
Automatyczna skrzynia biegów ZF 6AS400