Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

„Dwa pokoje z kuchnią”


W latach 1929-1930 w warsztatach tramwajów poznańskich zbudowano 20 doczepek z wejściem środkowym nr 189-208 o innym, modnym w tym okresie, rozplanowaniu wnętrza, z pomostem wejściowym pośrodku i dwoma przedziałami pasażerskimi na końcach wagonu. Posiadały one 32 miejsca siedzące i wyposażone były w elektryczne hamulce solenoidowe. Często pasażerowie nazywali je z racji rozplanowania wnętrza „dwa pokoje z kuchnią”. Miały one długość 10100 mm, szerokość 2200 mm i rozstaw osi 3000 mm. Od 1942 r. jeździły z numerami 380-399.