Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Święty Mikołaj z Laponii pojedzie tramwajem! W sobotę spotka się z najmłodszymi przy dawnej zajezdni przy ulicy Gajowej

08.12.2022

Taka okazja nie zdarza się często! Prawdziwy święty Mikołaj przybywa do Poznania na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii. W sobotę (10 grudnia br.) wybierze się na przejażdżkę z MPK Poznań. Z pokładu historycznego tramwaju obejrzy miasto, a około godz. 14.00 spotka się z mieszkańcami przy dawnej zajezdni Gajowa. Zapraszamy!

W tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, do Poznania zawita ulubieniec dzieci i dorosłych – prawdziwy święty Mikołaj! Przyjedzie z Rovaniemi w Laponii aby spotkać się z mieszkańcami stolicy Wielkopolski. W najbliższy weekend odwiedzi poznańskie jarmarki świąteczne oraz MPK Poznań. W sobotę (10 grudnia br.) będzie można zobaczyć go na Międzynarodowych Targach Poznańskich (godz. 11.30-13.00), skąd pojedzie na przejażdżkę po Poznaniu.

Święty Mikołaj z Laponii obejrzy miasto z pokładu historycznego tramwaju – KSW Heidelberg. Około godziny 14.00 pojawi się przy dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej. Tam spotka się z przybyłymi na miejsce dziećmi i ich opiekunami. Już teraz gorąco zapraszamy na to spotkanie!

Spotkanie przy Gajowej (godz. 14.00-14.30) będzie wyjątkową okazją m.in. do porozmawiania ze świętym Mikołajem. Będzie okazja, aby zapytać gdzie mieszka, ile ma lat, czy ma żonę albo jak udaje mu się w jedną noc odwiedzić wszystkie dzieci. A kto nie zdąży… będzie mógł wybrać się w niedzielę na Betlejem Poznańskie: święty Mikołaj będzie obecny 11 grudnia br. na rynku Łazarskim (godz. 16.00-17.00) oraz na pl. Wolności (godz. 17.30-18.30).

 

Zdjęcia: VisitFinland


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...