Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Święty Mikołaj z Laponii pojedzie tramwajem! W sobotę spotka się z najmłodszymi przy dawnej zajezdni przy ulicy Gajowej

08.12.2022

Taka okazja nie zdarza się często! Prawdziwy święty Mikołaj przybywa do Poznania na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii. W sobotę (10 grudnia br.) wybierze się na przejażdżkę z MPK Poznań. Z pokładu historycznego tramwaju obejrzy miasto, a około godz. 14.00 spotka się z mieszkańcami przy dawnej zajezdni Gajowa. Zapraszamy!

W tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, do Poznania zawita ulubieniec dzieci i dorosłych – prawdziwy święty Mikołaj! Przyjedzie z Rovaniemi w Laponii aby spotkać się z mieszkańcami stolicy Wielkopolski. W najbliższy weekend odwiedzi poznańskie jarmarki świąteczne oraz MPK Poznań. W sobotę (10 grudnia br.) będzie można zobaczyć go na Międzynarodowych Targach Poznańskich (godz. 11.30-13.00), skąd pojedzie na przejażdżkę po Poznaniu.

Święty Mikołaj z Laponii obejrzy miasto z pokładu historycznego tramwaju – KSW Heidelberg. Około godziny 14.00 pojawi się przy dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej. Tam spotka się z przybyłymi na miejsce dziećmi i ich opiekunami. Już teraz gorąco zapraszamy na to spotkanie!

Spotkanie przy Gajowej (godz. 14.00-14.30) będzie wyjątkową okazją m.in. do porozmawiania ze świętym Mikołajem. Będzie okazja, aby zapytać gdzie mieszka, ile ma lat, czy ma żonę albo jak udaje mu się w jedną noc odwiedzić wszystkie dzieci. A kto nie zdąży… będzie mógł wybrać się w niedzielę na Betlejem Poznańskie: święty Mikołaj będzie obecny 11 grudnia br. na rynku Łazarskim (godz. 16.00-17.00) oraz na pl. Wolności (godz. 17.30-18.30).

 

Zdjęcia: VisitFinland


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...