Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

MPK Poznań Sp. z o.o. przyjazne środowisku


Niedawno Poznań po raz drugi został uhonorowany tytułem Lidera Polskiej Ekologii. Tym razem jury doceniło m.in. organizację międzynarodowej konferencji klimatycznej, w którą zaangażowane było także MPK Poznań Sp. z o.o. To jednak nie jedyne takie wyróżnienie. 10 listopada Wojciech Tulibacki, odebrał z rąk Przewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej – Jerzego Buzka nominację w kategorii „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”.

Konkurs „Firma przyjazna środowisku” organizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP, ma za zadanie promowanie obywatelskich postaw proekologicznych i wyróżnianie firm, które wdrażają technologie przyjazne środowisku. Oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej. Czy MPK Poznań Sp. z o.o. otrzyma tytuł Przedsiębiorstwa Przyjaznego Środowisku dowiemy się w styczniu 2010.

Więcej informacji na temat rozwiązań mających istotny wpływ na poprawę środowiska naturalnego w naszym przedsiębiorstwie znajduje się w dziale Ekologia.