Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Przejazdy techniczne zakończone. Tramwaje wracają na Święty Marcin, Fredry, Mielżyńskiego i trasę PST

12.05.2023

Próby przeprowadzone w czwartek i piątek potwierdziły, że na ulice Święty Marcin, Fredry i Mielżyńskiego oraz trasę PST mogą wrócić tramwaje: gruntownie przebudowane torowiska są gotowe na powrót stałych kursów. Zmiany w komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną od soboty, 13 maja.

– 13 maja tramwaje wrócą na ważne trasy w Poznaniu: na ulice Fredry, Mielżyńskiego i Święty Marcin oraz na Pestkę – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – W pierwszej kolejności zależało nam na jak najszybszym przywróceniu ruchu tramwajowego, ponieważ transport publiczny jest kluczowy w naszym mieście. Zyskaliśmy trwałą, bezpieczną infrastrukturę, z której będziemy korzystać przez wiele kolejnych lat. Dziękujemy pasażerom za cierpliwość, jaką wykazali w miesiącach wyłączenia tych tras z ruchu – dodaje prezydent.

W sobotę, 13 maja br. nastąpi otwarcie: trasy PST (pomiędzy stacją Słowiańska a pętlą Sobieskiego), torowiska na ulicy Święty Marcin (od  Towarowej do Al. Marcinkowskiego) oraz trasy tramwajowej od węzła Most Teatralny wzdłuż ulic Fredry, Mielżyńskiego i 23 Lutego do placu Wielkopolskiego. Wiąże się to ze zmianą dotychczasowego układu komunikacyjnego, co zapowiadaliśmy już w kwietniu.

Na trasę PST wrócą linie 12, 14, 15 i 16. Trzy pierwsze funkcjonować będą na swoich stałych trasach sprzed rozpoczęcia prac. Z kolei tramwajami linii 16 będzie można dojechać przez ul. Święty Marcin do Al. Marcinkowskiego. Przy Galerii MM, między ul. Piekary a Al. Marcinkowskiego powstanie tymczasowy przystanek, skąd „szesnastka” ruszać będzie z powrotem na Piątkowo. Będzie tam można przesiąść się na tramwaje linii nr 9 i 13 kursujące w kierunku Dębca i Starołęki. Od 13 maja pasażerowie będą mieli do wyboru kilka linii jadących przez centrum. Korzystając z tramwajów numer 7, 8 i 17 będzie można przejechać z mostu Teatralnego trasą na drugą stronę Warty.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi organizacji transportu publicznego od soboty, 13 maja w zakładce Komunikaty.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...