Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej (od Hetmańskiej do Ściegiennego) – II etap

05.07.2023

Prace związane z przebudową torowiska na ulicy Głogowskiej wkraczają w kolejny etap, a to wiąże się ze zmianą organizacji ruchu w tym rejonie. Od 12 lipca niemożliwy będzie przejazd ulicą Głogowską od Ściegiennego w stronę Hetmańskiej.

Prace na fragmencie ulicy Głogowskiej (pomiędzy ulicami Hetmańską a Ściegiennego) trwają od początku wakacji. Obejmują rozbiórkę starego torowiska i montaż nowego, wymianę nawierzchni w torowisku, a na przystankach Krauthofera (w obu kierunkach) oraz Sielska (w stronę centrum) montaż nowych krawędzi peronowych.

Dotychczas przejazd Głogowską w obu kierunkach był utrzymany, jednak postęp prac wymusza konieczność zmiany organizacji ruchu. Od 12 lipca udostępniony dla kierowców zostanie przejazd w relacji Krauthofera-Palacza, natomiast niemożliwy będzie przejazd Głogowską od ulicy Ściegiennego w stronę ulicy Hetmańskiej i, co się z tym wiąże, nie będzie możliwości skrętu w Głogowską  z ulic Knapowskiego i Górki (od strony Dmowskiego).

Objazd dla kierowców jadących z Górczyna w stronę centrum wytyczono ulicami Ściegiennego, Arciszewskiego, Reymonta i Grunwaldzką. Natomiast kierowcy jadący w stronę Górczyna z uwagi na utrudnienia proszeni są o korzystanie  w miarę możliwości – z trasy alternatywnej, np. ulicami Dmowskiego, Daleką i Andrzejewskiego.

W związku ze zmianą organizacji ruchu także linia autobusowa „za tramwaj” T5 od 12 lipca będzie kursować zmienioną trasą – jak już informowaliśmy, zostanie poprowadzona z Górczyna ulicami: Zgoda, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską i następnie Głogowską oraz Roosevelta do Kaponiery (przejazd w kierunku Górczyna odbywać się będzie – jak dotychczas – ulicą Głogowską). Przypominamy, że w celu zmniejszenia niedogodności wynikających z braku możliwości dojazdu do Górczyna tramwajem, zmienioną trasą kursują autobusy linii nr 179.

Przebudowa torowiska na fragmencie ulicy Głogowskiej to jeden z remontów zaplanowanych przez ZTM w Poznaniu na tegoroczne wakacje. Prace prowadzone są również na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Kórnickiej oraz w tunelu Franowo (wymiana szyn łukowych).


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...