Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Prace związane z uruchomieniem płatności kartą w pojazdach MPK Poznań

03.04.2022

tu bedzie terminal do zakupu biletow jednorazowych karta platnicza - napis na naklejce ztmW pierwszych pojazdach MPK Poznań pasażerowie mogą już zauważyć naklejki informujące o planowanym montażu terminali, które umożliwią zakup jednorazowych biletów czasowych lub 24-godzinnych przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej lub smartfona.

– Docelowo terminal znajdzie się w każdym autobusie i tramwaju obsługującym linie ZTM. Sprzedaż może rozpocząć się w drugiej połowie 2022 roku – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jak podaje ZTM, w pierwszej kolejności w pojazdach montowana jest instalacja z tzw. mocowaniem, na którym w kolejnym etapie prac zostaną umieszczone terminale do zakupu biletów. Do tego czasu urządzenia będą zablokowane i opatrzone komunikatem o przygotowaniach do uruchomienia systemu, co jest planowane na III kwartał tego roku.

Jak to będzie działać? ZTM wyjaśnia: Po wejściu do pojazdu, na ekranie terminala wystarczy wybrać bilet, a następnie przyłożyć do czytnika kartę płatniczą lub smartfon obsługujący płatności zbliżeniowe (technologię HCE lub NFC). Akceptacja transakcji trwa tylko pół sekundy. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji zakup jednorazowych biletów czasowych na: 15, 45 i 90 minut oraz krótkookresowy bilet 24-godzinny na strefę A lub strefy A+B+C+D. Ważność biletu będzie można sprawdzić w terminalu zainstalowanym w autobusie lub tramwaju, podczas aktualnej podróży.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZTM w Poznaniu. Tam również dostępne są informacje na temat taryfy biletowej, ulg i zwolnień, sprzedaży biletów oraz kontroli i opłat dodatkowych.

Zdjęcie: ZTM Poznań


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...