Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Pomysł na weekend: Przejażdżka liniami turystycznymi albo kolejką Maltanka

12.05.2022

przod autobusu daf-1W najbliższy weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy – będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także 102. Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka.

W najbliższy weekend (14 i 15 maja br.) znów będzie można wsiąść do historycznych pojazdów MPK Poznań i wybrać się na przejażdżkę, a przy okazji poczuć klimat dawnych czasów i obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania.

Do obsługi tramwajowej linii 0 przewidziano: w sobotę – tramwaj GT6, a w niedzielę – skład N+ND.

Na turystyczną linię autobusową 100 w sobotę mają wyjechać: DAF oraz – dzięki współpracy z firmą Solaris Bus & Coach – Neoplan N4020 z 1994 roku, czyli pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce. Natomiast w niedzielę na linii 100 kursować mają DAF i Solaris z 1999 roku – pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino.

Do obsługi linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, a dojechać nią można m.in. do Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej zaplanowano popularnego „ogórka”.

Więcej informacji o liniach turystycznych (w tym trasy, rozkład jazdy, cennik) można znaleźć w zakładce Turystyka.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Przypominamy również, że funkcjonuje już Kolejka Parkowa Maltanka. W środy, czwartki i piątki kursy odbywają się o godzinie 9.30 i później, co godzinę od 10.00 do 18.00, a w weekendy co 30 minut w godzinach od 10.00 do 19.00. Więcej informacji o przejazdach Maltanką (rozkład jazdy, cennik) – w zakładce Maltanka.

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...