Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Pięć przystanków autobusowych do modernizacji

11.02.2022

przystanek splawska po ubieglorocznej przebudowieW tym tygodniu rozpoczęła się przebudowa przystanku Arnikowa (w kierunku centrum). To pierwszy z pięciu przystanków autobusowych przeznaczonych do modernizacji w najbliższych miesiącach. Zaplanowane prace mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej.

Inwestycja, prowadzona przez wykonawcę wybranego w postępowaniu przetargowym zorganizowanym przez MPK Poznań, obejmuje nie tylko wykonanie platformy przystankowej przy ul. Radojewo, ale również dojścia do istniejącego ciągu pieszego w ul. Arnikowej.

Po pracach związanych z rozbiórką starej nawierzchni przewidziano m.in. wykonanie peronu i chodnika, wbudowanie nowych krawężników i obrzeży betonowych, montaż bariery ochronnej oraz elementów małej architektury, jak kosz na śmieci i wiata, a także wykonanie oznakowania w zakresie przystanku oraz odtworzenie pasów zieleni. Aby ułatwić pasażerom wsiadanie oraz wysiadanie z pojazdów peron zostanie wyniesiony na wysokość 18 cm powyżej krawędzi jezdni. Zaplanowano również montaż faktur ostrzegawczych oraz kierunkowych.

Na zlecenie MPK Poznań – w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM – w tym roku wybudowane zostaną również platformy na przystankach autobusowych:

  • Sarbinowska – na ul. Obodrzyckiej (w obu kierunkach),
  • Warowna – na ul. Obodrzyckiej (w kierunku Kurlandzkiej),
  • Ogrody – na ul. Dąbrowskiego (przy pętli tramwajowej).

Tak, jak w przypadku przystanku Arnikowa, w wymienionych lokalizacjach wybudowane zostaną nowe platformy wraz z dojściami do ciągów pieszych, co poprawi komfort korzystania z komunikacji autobusowej oraz zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Warto przeczytać: Nowe platformy przystankowe dla pasażerów

Zdjęcie ilustracyjne: ZTM Poznań


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...