Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Parowóz z Maltanki na XI Zlocie Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600 mm

27.06.2023

Od 30 czerwca do 2 lipca br. w Białośliwiu odbywać się będzie XI Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600mm. Nie zabraknie tam przedstawiciela Kolejki Parkowej Maltanka – do Białośliwia pojedzie Borsig Bn2t z 1925 roku, najstarszy czynny parowóz w Polsce. Zapraszamy!

Wydarzenie, organizowane przez Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa, zapowiada się niezwykle interesująco! Pierwsze atrakcje przewidziano na piątek, 30 czerwca br. – tego dnia będzie można zwiedzić (z przewodnikiem) stację oraz poznać maszyny parowe od podstaw, czyli wziąć udział w przygotowaniu parowozów do ruchu. W piątek odbędą się również pierwsze, organizowane w ramach Zlotu, przejazdy pociągami parowymi.

Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi XI Zlotu Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600 mm zamieszczonymi na Facebooku.

Na sobotę (1 lipca br.) przewidziano m.in. festyn rodzinny, a wieczorem „dyskotekę pod chmurką”. Będzie możliwość m.in. zwiedzenia warsztatów kolejki oraz udziału w przejazdach pociągami parowymi.  Tego dnia nastąpi uroczyste otwarcie Zlotu (o godz. 13.00), natomiast o godz. 14.00 rozpocznie się parada pojazdów szynowych. Atrakcji nie zabraknie również w niedzielę (na przykład o godz. 13.00 rozpocznie się konkurs maszynistów).

Zapraszamy na zlot do Białośliwia!

Wyrzyska Kolej Powiatowa to jedna z najstarszych kolei wąskotorowych na terenie dzisiejszej Wielkopolski – pierwsze odcinki linii kolejowych otwarto w 1895 roku. Parowóz Borsig z Kolejki Parkowej Maltanka jest stałym gościem na białośliwskich zlotach – to już jego dziesiąta wizyta na torach zaprzyjaźnionej wąskotorówki (dzięki takiemu samemu rozstawowi szyn wynoszącemu 600 mm możliwa jest wymiana lokomotyw i wagonów pomiędzy kolejkami w Poznaniu, Żninie i Białośliwiu).


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...