Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejny (ostatni) etap prac przy moście Teatralnym – od środy, 12 kwietnia

07.04.2023

Prace związane z wymianą torowiska przy moście Teatralnym wkraczają w kolejny etap: od środy (12 kwietnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

Wymiana szyn na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta jest już mocno zaawansowana. 12 kwietnia br. rozpocznie się jej kolejny (ostatni) etap: służby torowe będą wymieniać szyny, które znajdują się na pasie jezdni prowadzącym od ronda Kaponiera w kierunku ulicy Dąbrowskiego.

W związku ze zwężeniem jezdni zmieniona zostanie organizacja ruchu, jednak nadal utrzymana zostanie możliwość skrętu w ulicę Dąbrowskiego oraz przejazdu ulicą Roosevelta w kierunku ul. Pułaskiego (jak na załączonym schemacie). Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Prace nie spowodują zmian w organizacji transportu publicznego (autobusy linii nocnych nadal będą zatrzymywać się przystanku w torowisku tramwajowym).

Na wykonanie koniecznych prac wykorzystano okres, gdy na ulicy Fredry oraz na odcinku torowiska od mostu Teatralnego do Roosevelta nie odbywa się ruch tramwajowy. Zadanie realizują służby MPK Poznań (w ramach umowy dzierżawy i utrzymania infrastruktury podpisanej przez operatora z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu) a efekty prac będą odczuwalne po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz Fredry.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...