Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejny (ostatni) etap prac przy moście Teatralnym – od środy, 12 kwietnia

07.04.2023

Prace związane z wymianą torowiska przy moście Teatralnym wkraczają w kolejny etap: od środy (12 kwietnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

Wymiana szyn na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta jest już mocno zaawansowana. 12 kwietnia br. rozpocznie się jej kolejny (ostatni) etap: służby torowe będą wymieniać szyny, które znajdują się na pasie jezdni prowadzącym od ronda Kaponiera w kierunku ulicy Dąbrowskiego.

W związku ze zwężeniem jezdni zmieniona zostanie organizacja ruchu, jednak nadal utrzymana zostanie możliwość skrętu w ulicę Dąbrowskiego oraz przejazdu ulicą Roosevelta w kierunku ul. Pułaskiego (jak na załączonym schemacie). Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Prace nie spowodują zmian w organizacji transportu publicznego (autobusy linii nocnych nadal będą zatrzymywać się przystanku w torowisku tramwajowym).

Na wykonanie koniecznych prac wykorzystano okres, gdy na ulicy Fredry oraz na odcinku torowiska od mostu Teatralnego do Roosevelta nie odbywa się ruch tramwajowy. Zadanie realizują służby MPK Poznań (w ramach umowy dzierżawy i utrzymania infrastruktury podpisanej przez operatora z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu) a efekty prac będą odczuwalne po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz Fredry.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...