Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Od soboty,1 kwietnia, „dwójka” pojedzie przez Święty Marcin i Towarową

31.03.2023

W nocy z czwartku na piątek przeprowadzone zostały testy techniczne z udziałem tramwajów z taboru poznańskiego MPK. Próbne przejazdy potwierdziły gotowość nowego torowiska i sieci trakcyjnej do obsługi przejazdów z pasażerami na pokładzie. Od soboty, 1 kwietnia, podróżni będą mogli wsiąść do tramwaju jadącego przez most Uniwersytecki i ul. Towarową.

Dzięki otwarciu trasy przez ulicę Święty Marcin i Towarową, tramwajami linii 2 będzie można dojechać bliżej centrum – zwłaszcza w rejon CK Zamek i al. Niepodległości. Będą się one zatrzymywać na przebudowywanym przystanku Uniwersytet Ekonomiczny przy ul. Towarowej, który z czasem – jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie – zostanie uzupełniony o małą architekturę, w tym wiaty przystankowe, ławki, kosze na śmieci i biletomat.

Więcej o zmianach w komunikacji miejskiej od 1 kwietnia – w zakładce Komunikaty.

Od 1 kwietnia br. „dwójka” z Ogrodów pojedzie dotychczasową trasą przez ulicę Zwierzyniecką do Kaponiery, a potem przez Święty Marcin, Towarową i Matyi do przystanku Wierzbięcice, a następnie przez ulice Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. na Dębiec.

Ze względu na powrót tramwajów 31 marca wprowadzone zostały zmiany organizacji ruchu dla kierowców jadących ul. Święty Marcin i al. Niepodległości – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Wcześniej na ul. Święty Marcin poruszali się torowiskiem, a teraz kierowcy mają do dyspozycji jezdnię z nową, równą nawierzchnią. Zarówno w kierunku ronda Kaponiera, jak i Zamku do dyspozycji kierowców jest po jednym pasie w każdym kierunku (oba pasy przylegające do torowiska tramwajowego). 31 marca także rozdzielony zostanie ruch pojazdów na al. Niepodległości na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Taylora, tzn. na nitkę zachodnią i wschodnią. Oznacza to, że kierowcy tu także będą mogli wjechać na nowo wybudowaną jezdnię.

 

Zdjęcia: Poznańskie Inwestycje Miejskie oraz Maciej Witkowski


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...