Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Nowy letni Święty Marcin – podróż do serca Miasta

19.06.2023

Występ Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań, czy prezentacja historycznego tramwaju GT8 – to tylko niektóre atrakcje wydarzenia Nowy Letni Święty Marcin, które odbędzie się w najbliższy weekend, czyli 24 i 25 czerwca br.

– Odkryj Święty Marcin na nowo i wybierz się w podróż do serca miasta. Poczuj rytm nocy letniej w najdłuższy dzień roku. Usłysz opowieść o historii ulicy i planach na jej przyszłość z koncertami w tle, animacjami dla dzieci i rodziców oraz festiwalem smaku na jarmarku świętojańskim i ogródkach gastronomicznych – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Impreza Nowy Letni Święty Marcin odbędzie się: w sobotę, 24 czerwca br. w godzinach od 12.00 do 24.00 oraz w niedzielę, 25 czerwca br. w godzinach 12.00-20.00 na fragmencie ulicy Święty Marcin (od Gwarnej do Ratajczaka). Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia na Facebooku. Przewidziano w nim wiele atrakcji, w tym prezentację „helmuta” – historycznego tramwaju GT8, a w niedzielę o godz. 15.00 – koncert Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań.

– Ulica Święty Marcin przez ostatnie lata przechodziła metamorfozę, której celem było stworzenie przestrzeni przyjaznej pieszym, zachęcającej do spotkań, z większą ilością zieleni i sprawnym transportem publicznym. Dzisiaj już widać, że ten cel udało się nam zrealizować. Dlatego lato 2023 możemy rozpocząć na zmodernizowanym Świętym Marcinie. Zapraszam wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających stolicę Wielkopolski do odkrywania tej pięknej ulicy na nowo! – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

W związku z organizacją imprezy, w weekend 24 i 25 czerwca br. zmieniona zostanie trasa linii 16  – tramwaje będą kursować na odcinku Os. Sobieskiego-Zamek (przystanki Ratajczaka i Marcinkowskiego dla linii 16 będą wyłączone z użytkowania).

Więcej informacji – w artykule Nowy Letni Święty Marcin na portalu poznan.pl

 

Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...