Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Nie masz pomysłu ma weekend? Zapraszamy na linie turystyczne i Maltankę

28.06.2023

W najbliższy weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy, które kursować będą na liniach turystycznych.  Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 1 lipca br., na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj typu 102N, tzw. „kanciak”. Natomiast w niedzielę, 2 lipca br., na linii 0 pojawi się skład N+ND.

Na linii autobusowej 100 w sobotę mają kursować Ikarusy 280 i 260, a w niedzielę  DAF i Neoplan N4020 – pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce (autobus jeździł przez wiele lat w warszawskich barwach, a gdy zakończył służbę firma Solaris Bus & Coach odkupiła go i odrestaurowała, a teraz udostępnia na poznańskie linie turystyczne).

Na linię 102, uruchamianą tylko w soboty, tradycyjnie już przewidziano Jelcza – „ogórka”.*

Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka. W sezonie 2023 Maltanka funkcjonuje codziennie. W dni robocze kursy odbywają się o godz. 9.30 i potem – co godzinę – od 10.00 do 19.00. W weekendy ciuchcia jeździ co 30 minut. Dzięki niej w atrakcyjny sposób można dojechać z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego Zoo.

W najbliższy weekend na trasie pojawią się dwie lokomotywy spalinowe (jasno- i ciemnozielona). Natomiast parowóz Borsig Bn2t weekend spędzi w Białośliwiu, gdzie odbywa się  XI Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600 mm.

Wszelkie informacje na temat Kolejki Parkowej Maltanka i linii turystycznych (rozkład jazdy, cennik) można znaleźć w zakładce Turystyka.

*W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...