Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

MPK Poznań organizuje kolejny kurs dla przyszłych kierowców i motorniczych. Trwa nabór kandydatów

08.12.2022

Chcesz zostać kierowcą autobusu lub motorniczym MPK Poznań? Trwają nabory kandydatów, a w połowie stycznia 2023 roku rozpoczną się kursy (w języku polskim) na pozwolenie do kierowania tramwajem oraz na prawo jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej.

MPK Poznań stale przyjmuje do pracy kierowców z prawem jazdy kat. D i świadectwem kwalifikacji oraz motorniczych. Organizuje też kursy dla tych osób, które uprawnień nie mają, a chciałyby podjąć pracę – takie kursy są bezpłatne dla wszystkich, którzy po zdaniu egzaminów zobowiążą się przez trzy lata pracować na rzecz MPK Poznań.

Firma oferuje stabilne warunki pracy oraz bogaty pakiet socjalny wspierający aktywność i wypoczynek pracowników (m.in. dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i kolonii dla dzieci, karnetów sportowych oraz biletów do kina i teatru), możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do szkoleń i dofinansowanie kursów i studiów, kartę multisport, świąteczne paczki dla dzieci, a także możliwość zakupu biletu specjalnego na komunikację miejską organizowaną przez ZTM w Poznaniu (za 12 zł na rok – nie tylko dla kierowców i motorniczych, ale także członków ich rodzin).

Od kandydatów na kurs na pozwolenie do kierowania tramwajem – poza chęcią podjęcia pracy w spółce po ukończeniu kursu – wymagane jest posiadanie wykształcenia min. zawodowego, ukończone 21 lat, niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność, umiejętność komunikowania się, sumienność oraz wysoka kultura osobista. Kandydaci na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej muszą mieć również prawo jazdy kat. B.

Na początek (po ukończeniu kursu) prowadzący pojazdy otrzymują 4760 zł brutto (w tym premia), ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy.

MPK Poznań poszukuje również do pracy już wyszkolonych kierowców posiadających kat. D i kwalifikację zawodową kierowcy – kandydaci, którzy udokumentują swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy (kat. C lub D) mogą liczyć na wyższe uposażenie już „na starcie” (będą mieli „zaliczony” staż w innej firmie). Wyższe wynagrodzenia otrzymują też dwuzawodowcy, którzy mają uprawnienia zarówno do kierowania autobusem, jak i do prowadzenia tramwaju.

Z wszystkimi ofertami pracy w MPK Poznań można zapoznać się w zakładce Oferty pracy.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...