Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Mecz i feta Lecha Poznań – informacje komunikacyjne

21.05.2022

feta-pod-stadionem_fot-adam-ciereszko_lech-poznanW sobotę, 21 maja o godz. 17:30, odbędzie się ostatni w tym sezonie mecz Lecha Poznań, podczas którego wręczone zostaną medale i puchar za zdobycie mistrzostwa Polski. Najlepiej na stadion dojechać komunikacją miejską, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim. Feta kibiców z piłkarzami odbędzie się na placu Marka, na terenie MTP.

Stadion przy ul. Bułgarskiej będzie prawdopodobnie zapełniony do ostatniego krzesełka, bowiem jak najwięcej kibiców będzie chciało świętować zdobycie pierwszego tytułu mistrzowskiego od 2015 roku. Po meczu na murawie odbędzie się ceremonia wręczenia złotych medali, pucharu, a także pożegnanie piłkarzy, którzy kończą swoją przygodę z Lechem.

O godzinie 21:30 spod stadionu ruszy piętrowy „londyński” autobus. Na jego górnym pokładzie staną piłkarze, sztab i władze klubu. Pierwszy przystanek i spotkanie z kibicami planowane jest o 21:35 przy stadionowej lokomotywie. Około godz. 22 autobus rozpocznie przejazd z ul. Bułgarskiej, przez ul. Grunwaldzką, by dojechać na docelowe miejsce fety ok. 22:30.

Na placu Marka odbędzie się kulminacyjny moment fety, czyli spotkanie z kibicami, którzy będą mogli dostać się na teren MTP wcześniej od strony ulicy Bukowskiej wejściami numer 6 i 7- pozostałe będą zamknięte. Na terenie targów nie będą czynne żadne stoiska gastronomiczne, a pojemność przygotowanej tam strefy jest ograniczona.

Wzmocnienie komunikacji

W związku ze spodziewaną dużą frekwencją na meczu, najlepiej dojechać na stadion komunikacją miejską. Ta zostanie wzmocniona przed spotkaniem i po nim.

Przed meczem

Do przystanku Stadion Miejski dojeżdżać będą dodatkowe tramwaje:

  • linii nr 1 o: 15:21, 15:37, 15:44 i 16:01 z Franowa,
  • linii nr 6 o: 15:21, 15:37, 15:45 i 16:01 z Kórnickiej,
  • linii nr 15 o: 15:28, 15:44, 15:50 i 16:08 z os. Sobieskiego.

Po meczu

Ruch tramwajowy przy stadionie utrzymany będzie jak najdłużej. Na czas przejścia kibiców i przejazdu piłkarzy od godz. 20:30 nastąpi sukcesywne wycofywanie tramwajów z Grunwaldu oraz zmiany tras autobusów w pobliżu Stadionu Miejskiego. Ze względów bezpieczeństwa wyłączona może zostać sieć trakcyjna na odcinku od pętli Junikowo do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz od ronda do ul. Roosevelta. Ruch tramwajów od Junikowa ma zostać wznowiony po przejściu kibiców i przejeździe autobusu z piłkarzami, natomiast między rondem Jana Nowaka-Jeziorańskiego a ul. Roosevelta – po zakończeniu fety.

Linie jadące przez ul. Grunwaldzką oraz przecinające tę ulicę zmienią swoje trasy, bądź zostaną zawieszone. Szczegóły dostępne są na stronie MPK i ZTM.

Informacje na bieżąco można również śledzić w komunikatach w aplikacji MyMPK.

UMP


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...