Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

MAN Lion’s City 18 CE na testach w Poznaniu

28.07.2023

Kolejny przegubowy autobus z napędem elektrycznym będzie woził pasażerów po Poznaniu. Tym razem mowa o pojeździe spod znaku lwa: MPK Poznań rozpoczyna testy autobusu MAN Lion’s City 18 CE (na czas służby w stolicy Wielkopolski pojazd uzyskał numer boczny 1250).

Ma osiemnaście metrów długości i 120 miejsc dla pasażerów (40 siedzących). Na jednym ładowaniu, które odbywa się poprzez wtyczkę plug-in – jak informuje producent – może przejechać 250-300 kilometrów. MAN Lion’s City 18 CE przyjechał już do Poznania, gdzie pracownicy przewoźnika oraz pasażerowie będą mogli zapoznać się z zastosowanymi w nim rozwiązaniami.

Autobus, dzięki współpracy z MAN Truck & Bus Polska, będzie testowany w Poznaniu do połowy sierpnia br. Znajdują się w nim wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych, w tym dwa miejsca dla wózków inwalidzkich. Pojazd jest wyposażony w oświetlenie LED, system elektronicznej informacji i porty USB pod siedzeniami. Dzięki lokalizacji baterii na dachu uzyskano nie tylko łatwiejszy dostęp do nich, ale i dodatkowe siedzenia z tyłu autobusu.

Przegubowy elektryczny MAN Lion’s City pochodzi z gamy autobusów Lion’s City wyróżnionej tytułem „Bus of the Year 2023”. W najbliższych tygodniach będzie kursował m.in. na liniach 163, 179 i 193.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...