Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023

Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 –  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również w poniedziałek, 1 maja br. Zapraszamy!

Kolejka Maltanka jest jedną z bardziej znanych atrakcji Poznania. Dzięki niej można wygodnie  dotrzeć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty. Taka przejażdżka cieszy nie tylko najmłodszych, ale również miłośników wąskotorówek. Maltanka to bowiem jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm, a dodatkowo można spotkać na niej wyjątkowe w skali kraju pojazdy.

Tak właśnie będzie w najbliższy tzw. długi weekend: 30 kwietnia i 1 maja (niedziela i poniedziałek) na trasie Maltanki pojawi się parowóz – Borsig Bn2t, najstarszy czynny parowóz w Polsce.

Borsig Bn2t to parowóz z niezwykłą historią. Został wyprodukowany w Zakładach Augusta Borsiga w Berlinie w 1925 roku. Pełnił służbę w majątku ziemskim w Obrzycku, a po wojnie w Zakładach Chemicznych w Chorzowie, gdzie później został… pomnikiem. Przekazany Poznańskiemu Klubowi Modelarzy Kolejowych, został odbudowany i – w 1999 roku – skierowany do eksploatacji. Obecnie jest własnością MPK Poznań i ozdobą taboru wykorzystywanego na Maltance.

W dniach 29 i 30 kwietnia oraz 1 i 3 maja kursy na Maltance odbywać się będą co 30 minut, natomiast 2 maja – co godzinę. W dniach 30 kwietnia i 1 maja kursować będzie parowóz (planowe odjazdy parowozu ze Stacji Maltanka o pełnych godzinach, natomiast ze stacji Zwierzyniec – pół godziny później).

Więcej informacji w zakładce Turystyka-Maltanka.

 


Pozostałe aktualności


Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...

Przegubowy eCitaro G na testach w Poznaniu. Mercedes będzie kursował na liniach 16...

25.04.2023
Biały autobus Mercedes eCitaro na rondzie Śródka
Przegubowy i elektryczny Mercedes-Benz eCitaro G wozi pasażerów w Poznaniu! Autobus jest testowany przez MPK Poznań (zyskał numer boczny 1300). W najbliższych dniach będzie kierowany na linie 163, ...