Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Linie turystyczne: W weekend można się wybrać na przejażdżkę historycznymi tramwajami i autobusami

08.09.2022

W najbliższy weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy  – będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także 102.  Zapraszamy!

W najbliższy weekend (10 i 11 września) znów będzie można wsiąść do historycznych pojazdów MPK Poznań i wybrać się na przejażdżkę, a przy okazji poczuć klimat dawnych czasów i obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania.

Na trasę linii 0 wyjadą: w sobotę – wagon 102Na (tak zwana „księżniczka”), a w niedzielę – skład 4N1+ND (tramwaj 4N1 należy do MPK S.A. w Krakowie, które na ten sezon udostępniło pojazd na poznańskie linie turystyczne).

Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały: na sobotę autobusy Ikarus 280 i Neoplan N4020, a na niedzielę – dwa Ikarusy (Ikarus 260 oraz Ikarus 280).

Przypominamy, że Neoplan gości w tym sezonie na poznańskich liniach turystycznych dzięki współpracy z firmą Solaris Bus & Coach. To pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce – został zakupiony przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie w 1994 roku od Biura Handlowego Neoplan Polska, prowadzonego przez późniejszego założyciela firmy Solaris. Gdy zakończył służbę w MZA Warszawa, firma Solaris Bus & Coach odkupiła go i odrestaurowała.

Na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, kursować będzie Ikarus 260.

Więcej o liniach turystycznych w zakładce Linie Turystyczne.  Ważne: W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...