Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Linie turystyczne: W długi weekend wybierz się na przejażdżkę historycznym taborem MPK Poznań

06.06.2023

We wszystkie dni tzw. długiego weekendu – od czwartku, 8 czerwca aż do niedzieli, 11 czerwca br. – będzie można wybrać się na przejazd historycznymi tramwajami i autobusami. Zapraszamy!

Linie turystyczne, obsługiwane historycznym taborem, to szansa na wyjątkową podróż przez Poznań. To również okazja, aby poczuć klimat minionych lat, a w przypadku młodszych pasażerów – możliwość przekonania się jak podróżowali ich rodzice, czy dziadkowie.

Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych, przekazujemy informacje na temat ich funkcjonowania w tzw. długi weekend czerwcowy.

W czwartek, 8 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 0 i 100.  Zgodnie z harmonogramem, na linię 0 skierowany zostanie skład N+ND. Na trasę linii 100 pojadą natomiast Ikarus 280 i Neoplan N4020 – pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce, odrestaurowany przez firmę Solaris Bus & Coach i udostępniony na poznańskie linie turystyczne.

W piątek, 9 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 20 i 100. Do obsługi linii 20 przewidziany jest skład wagonów typu 105N, a na trasę linii 100 Ikarus 280 oraz DAF.

W sobotę, 10 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 20, 100 i 102. Na linię 0 skierowany zostanie „helmut” (707). Na trasę linii 100 pojadą natomiast DAF i Ikarus 280. Tego dnia uruchomiona zostanie również linia 102 – tradycyjnie już pasażerów tej linii przewozić będzie Jelcz – „ogórek”.

W niedzielę, 11 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 0 i 100. Na trasę linii 100 wyjadą Ikarus 260 oraz MAN, a na linię 0 szykowana jest niespodzianka.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania linii turystycznych (trasa, rozkład jazdy, cennik) można znaleźć w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...