Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Linie turystyczne w długi weekend (16-19 czerwca 2022)

13.06.2022

tramwaj 102na na linii 0Przez cały długi weekend czerwcowy – a zatem w dniach 16, 17, 18 i 19 czerwca br. – funkcjonować będą linie turystyczne. Z uwagi na 50-lecie Kolejki Parkowej Maltanka, w sobotę i niedzielę tramwaje linii turystycznej 0 będą kursować częściej i zmienioną trasą (przez rondo Śródka).

Osoby, które pozostają na długi weekend w Poznaniu nie muszą się nudzić! Przez wszystkie dni od 16 do 19 czerwca można skorzystać z przejazdów Kolejką Parkową Maltanka oraz liniami turystycznymi. Zapraszamy!

W czwartek, 16 czerwca br. oraz w piątek, 17 czerwca br. będą funkcjonować linie turystyczne: tramwajowa 0 oraz autobusowe linie 100 i – tylko w piątek – 102 (według standardowego rozkładu jazdy).

Na linii 0, zgodnie z harmonogramem pojawią się tramwaje: GT8 – w czwartek i skład 105N – w piątek.

Na linię 100 skierowane zostaną: w czwartek – Ikarus 260 i DAF, a w piątek – Ikarus 260 i Neoplan N4020 – to pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce, firma Solaris Bus & Coach odkupiła go i odrestaurowała, a w tym roku udostępniła MPK Poznań z myślą o poznańskich liniach turystycznych.

Na linii 102 (piątek) – tradycyjnie już – pojawi się „ogórek”.

W sobotę, 18 czerwca br., linie 100 i 102 będą funkcjonować według standardowego rozkładu jazdy, natomiast tramwaje linii 0 – z okazji 50-lecia Kolejki Parkowej Maltanka – pojadą ze zwiększoną częstotliwością i po zmienionej trasie:

STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Strzelecka – Lewandowskiej – Most św. Rocha – Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Śródka – ZAWADY – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Most Dworcowy – Roosevelta – Zwierzyniecka – STARE ZOO.

Odjazdy ze Starego ZOO w godzinach od 10.15 do 17.45 – co 30 minut.

W sobotę na linii 0 kursować będą tramwaje GT6, 105N i GT8.

Na linię 100 wyjadą Ikarus 260 i MAN, a na linię 102 – DAF.

W niedzielę, 19 czerwca br. linia 100 będzie funkcjonować według standardowego rozkładu jazdy, natomiast tramwaje linii 0 będą kursować po trasie: STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Strzelecka – Lewandowskiej – Most św. Rocha – Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Śródka – ZAWADY – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Most Dworcowy – Roosevelta – Zwierzyniecka – STARE ZOO.

Odjazdy „zerówki” ze Starego ZOO od 10.15 do 17.45 -co 30 minut.

W niedzielę na linii 0 kursować będą tramwaje GT6, GT8 i 102Na.

Natomiast do obsługi linii 100 przewidziano autobusy Ikarus 260 oraz MAN.

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...